В нашій школі працює 11 гуртків:

Гурток "Вишиванка"Програма роботи гуртка «Вишиванка»

Пояснювальна записка

В даний час актуальною стала проблема збереження культурної та історичної самобутності національних традицій, непорушних етичних цінностей народу. Декоративно-прикладне мистецтво органічно увійшло до сучасного побуту і продовжує розвиватися, зберігаючи національні традиції в цілісності. Воно містить в собі величезний потенціал для освоєння культурної спадщини.

Гурткова робота необхідна кожній дитині для того, щоб вона мала можливість задовольнити свою схильність до улюбленого виду діяльності - аплікації,роботи з папером та вишивання, випробувати різні прийоми і способи зображення оточуючого світу. Програма розроблена для учнів 6-9 класів.

Вишивка - це один з найулюбленіших і найпоширеніших в Україні видів декоративно-ужиткового мистецтва. Прикрашанням одягу і предметів побуту наші предки займалися віддавна, про що свідчать археологічні знахідки, відомості древніх істориків.Вишиваючи на гуртку «Вишиванка» ,діти не тільки дотримуються традицій, але й використовують сучасні сюжети. Вишиті рушники є необхідним атрибутом свят і обрядів. Вишиті картини і панно також знайшли своє місце у сучасному інтер'єрі.

Вишивання потребує особливого вміння і витонченого художнього смаку.

Які вимоги ставляться до дитини при вишиванні? Гуртківець повинен досконало володіти технікою вишивання, правильно підбирати необхідні матеріали, кольори. При створенні композицій для вишивок кожна дитина прагне знайти свої нові художні рішення кольорів. Загальне враження від композицій вишивки багато в чому залежить від колірної гами ниток. Як відомо, кольори здатні викликати певні емоції: червоний - радість, синій і чорний - сум. Про колір можна сказати, що він виграє „малиновим передзвоном, усміхається, святкує, сумує". Тому, підбираючи кольори ниток для вишивання, потрібно враховувати призначення виробу, те, яке враження він повинен справити.

Особливий талант і майстерність виявляється в гуртківців при створенні орнаментів з урахуванням давніх традицій певної місцевості.

Вишиваючи, діти виявляють любов до свого рідного краю, до народної творчості. Досягнути успіхів у вишиванні може дитина, яка має такі риси характеру, як посидючість, акуратність, уважність.

Мета програми:

* морально-естетичне виховання дітей при навчанні основам ремесел українського народу;

* активізація пізнавальної і творчої діяльності;

* підготовка до самостійного життя на сучасному світі, і подальшому професійному самовизначенню.

Завдання:

Освітні: поглиблення і розширення знань про історію і розвиток ремесел на Україні, формування знань з основ композиції і матеріалознавства, освоєння техніки ремесла.

Виховні: розвиток інтересу до культури своєї малої Батьківщини, до витоків народної творчості, виховання естетичного відношення до дійсності, працьовитості, акуратності, посидючості, терпіння, уміння довести розпочату справу до кінця, взаємодопомоги при виконанні роботи, економічного відношення до використовуваних матеріалів, розвиток основ культури праці.

Розвиваючі: розвиток моторних навиків образного мислення, уваги, фантазії, творчих здібностей, формування естетичного і художнього смаку.

У програмі просліджуються зв'язки з іншими навчальними предметами. Основний дидактичний принцип - навчання в предметно-практичній діяльності. В процесі реалізації програми використовуються всілякі методи навчання: пояснювально-ілюстративний, розповідь, бесіди, робота з книгою, демонстрація, вправи, практичні роботи творчого характеру, методи мотивації і стимулювання, навчального контролю, взаємоконтролю і самоконтролю, екскурсії.

Програма роботи гуртка розрахована на 18 годин, заняття проводяться два рази на місяць.

Організація занять дозволяє враховувати інтереси та індивідуальність кожного гуртківця. Саме тут дитина якнайповніше залучається до світу прекрасного, опановує новий вид техніки та обробки матеріалів для здійснення творчих завдань.

Кiлькiсть переглядiв: 311